در حال بارگذاری ...
به همّت کانون خیریّه ی امام سجّاد (ع) و حمایت مسؤولان پردیس علّامه طباطبایی اردبیل:

اجرای تقویت بنیه ی علمی و تحصیلی دانش آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی با مشارکت فعّال و پرشور دانشجومعلّمان خیّر

اواخر فروردین سال 1396 کانون خیریّه ی حضرت سجاد (ع) پردیس علّامه طباطبایی اردبیل تصمیم گرفت با بهزیستی استان اردبیل همکاری کند. هدف این کانون از همکاری با بهزیستی استان ، کمک به دانش آموزان مراکز بهزیستی در زمینه ی تحصیلی و علمی بود. پس از رایزنی با مسؤولان مدیریّت استانی و پردیس علّامه طباطبایی اردبیل و مرکز بهزیستی کار تقویت بنیه­ی علمی دانش آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی، شروع شد. در ابتدای کار تعداد دانشجومعلّمان علاقه مند به شرکت در این کار خیر، سه نفر هیأت مؤسّس کانون بودند که تدریس دروس زبان انگلیسی و آموزش ابتدایی فعّالیّت را آغاز کردند.

بعد از این که دانشجومعلّمان ، در جریان این کار خیر شدند تقاضا برای همکاری با کانون زیاد شد که در نهایت در دروس ریاضی، عربی، زیست شناسی، شیمی و فیزیک از دانشجومعلمان پردیس عضو گیری شد.

حیدرزاده از اعضای اصلی کانون خیریّه در این مورد این گونه توضیح می دهد: طبق برنامه ای که مددکار بهزیستی نوشته بود، هر روز در بین دانش آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی حاضر شده، با دانش آموزان کار می کردیم. جالب این بود به دلیل این که فاصله سنّی ما و بچه ها کم بود، در همان روز های اوّلیّه ی شروع کار، رابطه ­ی ما با دانش آموزان بسیار صمیمی شد و بچه ها به درس و تحصیل بسیار علاقه نشان دادند. به گفته ی مددکار بهزیستی، یکی از امتیازات ما دانشجومعلّمان همین اختلاف سنّی کم با بچه هاست.

پیدایی، یکی دیگر از دانشجومعلّمان عضو کانون خیریّه ی امام سجّاد(ع) در این مورد می گوید: از جمله دلایلی که ما دانشجومعلّمان را در این امر خیر، کمک می کند، می توان به مواردی چون وجود دانشجومعلّمان با سطح علمی بالا و حضور فعّال و مداوم آن ها در مراکز بهزیستی، با انگیزه بودن خود دانش آموزان، همکاری و همیاری مسؤولان، مددکاران و سایر کارکنان مرکز بهزیستی و حمایت های مسؤولان مدیریّت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان مخصوصاً آقای دکتر نورمند سرپرست محترم مدیریت استانی و آقای قلی زاده کارشناس مسؤول امور فرهنگی پردیس اشاره کرد.

به نظر می رسد یکی دیگر از امتیازات دانشگاه فرهنگیان برای همکاری با چنین مراکزی داشتن ظرفیّت بسیار قوی در دانشگاه است چرا که در تمامی رشته ها و به تعداد کافی دانشجومعلّم وجود دارد و بچه های این مراکز می توانند از این دانشجویان بهره مند شوند.

بنا به اذعان مددکاران مرکز بهزیستی، حضور دانشجومعلّمان باعث پیشرفت دانش آموزان، هم از لحاظ درسی و نمرات ـ نسبت به ترم قبل ـ و هم از لحاظ علاقه و انگیزه برای یادگیری و ادامه­ی تحصیل شده است.

گفتنی است در حال حاضر تعداد اعضای کانون به 40 نفر رسیده است و دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان اردبیل هر روز براساس برنامه ی طراحی شده، در مرکز حضور پیدا می کنند. 


نظرات کاربران