در حال بارگذاری ...
دکتر عبدی در مراسم تکریم و معرفی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان اردبیل:

نهاد رهبری، بازوی پرتوان دانشگاه در زمینه تعلیم و تربیت آینده سازان کشور است.

قبل از ظهر امروز سه شنبه 19 دی ماه طی مراسمی، با قدردانی از زحمات حجت الاسلام عبداله حسنی مسئول سابق نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان اردبیل، حجت الاسلام احمد زمانی به عنوان سرپرست جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه معرفی شد.
این مراسم با حضور حجت الاسلام علی تقوی معاون دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور و تعدادی از مدیران دانشگاه های اردبیل مسئولین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان، مسئول بسیج دانشجویی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و معاون نیروی انسانی و جمعی از مسئولان اداره کل آموزش و پرورش استان، در سالن اجلاس(همایش) دانشگاه فرهنگیان اردبیل برگزار شد.

دکتر عبدی رئیس دانشگاه فرهنگیان اردبیل در ابتدای این مراسم ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان به مأموریت سنگین دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: این دانشگاه مأموریت گراست و مسئولیتی سنگین جهت تعلیم  و تربیت دانشجویان بر عهده دارد چرا که دانشجویان این دانشگاه وظیفۀ پرورش نسل آتی کشور را بر عهده دارند.
وی با ذکر اهمیت درک مأموریت های کاری، گفت: تعلیم و تربیت نسل های کشور بر عهده معلمانی است که خود زمانی دانشجو بوده اند، پس اگر در محیط های علمی به درستی پرورش یافته باشند می توانند با درک نقش خود در آیندۀ کشور  نقش به سزایی داشته باشند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان اردبیل در ادامه با بیان اهمیت رسیدن به نقطۀ هدف در تعلیم و تربیت به اهمیت برنامه ریزی و تلاش تأکید کرد و گفت: اگر در شناسایی هدف نهایی دچار اشتباه شویم گام های ما نیز  ایده آل نبوده و در مسیر تعالی نیز با مشکلات عمده ای مواجه خواهیم شد.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان اردبیل با یادآوری وضعیت دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان گفت: با توجه به سلایق مختلف دانشجویان این دانشگاه، مسئولان تعلیم و تربیت در این دانشگاه، نقش سنگینی بر عهده دارند چرا که علی رغم شناسایی درست رفتار دانشجومعلمان، باید در شکوفایی استعدادهای آنها نیز نقش خود را به درستی ایفا کنند.
وی اهمیت شناسایی موقعیت زمانی و مکانی را یادآور شد و گفت: اگر بتوانیم بفهمیم که در چه موقعیتی به سر می بریم، می توانیم با درک وضعیت موجود و برنامه ریزی منسجم به هدف مطلوب دست پیدا کنیم.
وی در پایان سخنان خود از نهاد رهبری در دانشگاه ها به عنوان بازوی پرتوان تعلیم و تربیت نام برد و گفت: مسئولین نهاد رهبری می توانند با ایفای نقش خود مجموعۀ دانشگاه را در تربیت انسان های شایسته و کارآمد یاری کنند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان، مراسم تکریم و معارفه را مراسم تقدیر و قدردانی از همکارانی دانست که در طول تصدی مسئولیت، وی را در انجام رسالت خویش کمک کردند.
وی با متمایز دانستن دانشگاه فرهنگیان از سایر دانشگاه ها، گفت: با توجه به بالا بودن رتبه های دانشجویان این دانشگاه در کنکور و گزینش از ابتدای تحصیل و نیز با توجه به این که تربیت نسل آینده کشور را بر عهده دارند از دانشجویان سایر دانشگاه ها متمایز هستند.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان از اعتبارات کم فرهنگی دانشگاه فرهنگیان انتقاد کرد و گفت: علی رغم همه کمبودها سعی کردیم برنامه های خوب و تعالی بخش را با مشارکت سایر ارگان ها بخصوص سپاه، بسیج دانشجویی و اداره کل اوقاف استان، در دانشگاه اجرا کنیم به طوری که  حتی در  برخی موارد نیز سرآمد برنامه های فرهنگی دانشگاه های استان نیز محسوب می شوند.
حسنی در پایان سخنان خود از حجت الاسلام اصغری عضو هیأت علمی دانشگاه و امام جمعه شهرستان سرعین و حجت الاسلام تعدیلی از اساتید حوزه و دانشگاه نیز به خاطر مشاوره های گران بها در کلیۀ امور قدردانی کرد و گفت: طبق روایات ائمه معصومین(ع) هرکس یک انسان را هدایت کند مثل این است که امتی را هدایت و نجات داده است.
وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان بهترین مکان برای خدمت است گفت: تعلیم و تربیت یک انسان در دانشگاه فرهنگیان که فردا خود فرد به عنوان یک معلم، وظیفه پرورش سایر انسان ها بر عهده خواهد گرفت مهم  و قابل توجه است.

سپس حجت الاسلام احمد زمانی سرپرست جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل ضمن قدردانی از زحمات حجت الاسلام حسنی مسئول سابق نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان به معرفی خود و برنامه هایش پرداخت و گفت: خداوند متعال این توفیق را دوباره به من عطا کرد تا دوباره در سنگر دانشگاه به انجام خدمت بپردازم.
وی در ادامه سخنان خود به خصوصیات روحی خود اشاره کرد و گفت: بنده خود را سرباز ولایت می دانم و سعی می کنم در کنار انجام وظایف سربازی برای نظام، به عنوان  یک سپر از ولایت در برابر دشمنان و غرض ورزان دفاع کنم.
حجت الاسلام زمانی در بخش دیگری از سخنان خود، وقایع اخیر را یاد آور شد و گفت: در برهه ای که القائات نادرست بیشتر شده و هر روز منافقین نیز بر شدت شایعات می افزایند و ولایت فقیه را مورد هدف خود قرار داده اند، این وظیفۀ ماست که در برابر مدعیانی که امروز نادرست عمل می کنند ایستاده و از ولایت فقیه این نعمت الهی که خداوند متعال آن را به ما ارزانی داشته، دفاع کنیم.
وی در ادامه سخنان خود  به تشریح مبنای حرکتی و فکری خود پرداخت و گفت: تا زمانی که مسئولیتی بردوش دارم تلاش خواهم کرد  تا منویات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب را در دانشگاه، اجرا کنم.
سرپرست جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان، از امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به عنوان بزرگان دنیای اسلام در عصر حاضر نام برد و گفت: اجرای منویات بزرگان دین در عصر حاضر می تواند موجبات سعادت دنیا و آخرت ما را فراهم کند.
وی به تبیین تمدن بزرگ اسلامی پرداخت و گفت: دست یابی به این تمدن تنها در سایه دست یابی به اصالت انسان حاصل خواهد شد.
حجت الاسلام زمانی به شرایط تحقق جامعه آرمانی پرداخت و گفت: هم افزایی و همفکری در اجرای برنامه ها می تواند ما را در رسیدن به جامعه النبی و جامعۀ موعود، کمک کند.
وی در ادامه به بیان خصوصیات جوانان در عصر حاضر پرداخت و گفت: برخلاف مدعیان شرق و غرب، آینده از آن کسانی است که بتوانند بر اراده های جهانی مسلط شوند.

در پایان این برنامه، حجت الاسلام اصغری امام جمعه محترم سرعین و عضو هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان به نمایندگی از اساتید به تبیین آرمان های انقلاب اسلامی در محیط دانشگاه پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی از بزرگ ترین نعمت هایی هستند که خداوند متعال به ما ارزانی داشته است بنابراین شایسته است همۀ ما در حفظ و نگهداری آن از جان و دل تلاش کنیم.
گفتنی است پخش کلیپ اهم فعالیت های دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان، قرائت حکم سرپرستی حجت الاسلام زمانی و اهدای هدیه به رسم یادبود به حجت الاسلام حسنی مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان اردبیل از جمله برنامه های این مراسم بود.


نظرات کاربران